Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Liptovskí poľnohospodári sa pridali k protestu proti politike Európskej únie

Liptovskí poľnohospodári sa pridali k protestu proti politike Európskej únie

  22.02.2024   |   Tlačové správy

S desiatkami kusov ťažkej techniky a transparentmi dnes poľnohospodári prechádzajú Liptovským Mikulášom. Ide o najväčší protest farmárov v histórii Slovenska, koná sa v 37 miestach v krajine. V našom meste sa protestná jazda začala v Palúdzke a smerovala do Okoličného. 
"Kvalitné, bezpečné a cenovo dostupné potraviny nám vedia garantovať len naši farmári a poľnohospodári. Lenže politika Európskej únie ničí ich biznis. Je na nich vyvíjaný enormný tlak zavádzaním nezmyselných zelených cieľov, európsky trh je absolútne nechránený pred dovozom ukrajinských komodít a všetko toto ohrozuje ich existenciu. Ak nezmyselné nariadenia a obrovská byrokracia donútia našich poľnohospodárov prestať robiť, budeme závislí od niekoho iného, a to by sme nemali dopustiť," vyjadril protestujúcim podporu primátor Ján Blcháč.
Protest najväčšej domácej farmárskej organizácie Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory je namierený voči agrárnej politike Európskej únie. Farmári kritizujú aj snahu o rozsiahlu ekologizáciu svojho odvetvia.