Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Hľadáme pomocných správcov pre ihriská a cintoríny

Hľadáme pomocných správcov pre ihriská a cintoríny

  21.02.2024   |   Tlačové správy

Hľadáme sedem pomocných správcov pre ihriská a cintoríny, ktorí by raz týždenne skontrolovali svoju vytýčenú lokalitu a informovali by zodpovednú osobu z mestského úradu či napríklad nechýba na ihrisku piesok, či na šmýkačke neodpadla nejaká skrutka, alebo či na cintoríne nie je vysoká tráva. 

Za služby poskytne mesto aj finančnú odmenu vo výške hodinovej minimálnej mzdy. Prilepšiť si tak môžu napríklad seniori, ktorí v rámci prechádzky raz za týždeň skontrolujú svoj rajón. 
Radnica hľadá siedmich pomocných správcov pre časti:
Okoličné a Stošice - jeden pomocný správca
Demänová a Bodice - jeden pomocný správca
Iľanovo a Ploštín - jeden pomocný  správca
Palúdzka, Andice a Benice - jeden pomocný správca
Staré mesto - jeden pomocný správca
Nábrežie - dvaja pomocní správcovia
Záujemcovia o správcovstvo sa môžu nahlásiť do konca marca na e-mailovú adresu gabriel.lengyel@mikulas.sk alebo na tel. čísle 044/55 65 380. 
Projekt pomocných správcov spustilo mesto pilotne už v minulom roku na Podbrezinách a v Liptovskej Ondrašovej. 
Cieľom je pružne reagovať na nájdené nedostatky na verejných priestranstvách a zlepšovať tak služby prostredníctvom VPS. 
V meste a jeho častiach máme približne 80 mestských ihrísk a 13 cintorínov. O všetky sa starajú zamestnanci Verejnoprospešných služieb (VPS), organizácia má ihriská aj cintoríny vo svojej správe. Pracovníci VPS však majú na starosti aj množstvo ďalších aktivít – starostlivosť o zeleň, odpadové hospodárstvo, kosenie či zimnú údržbu a ďalšie činnosti, ktoré im neumožňujú robiť pravidelné obhliadky verejných priestranstiev, vďaka ktorým by zistili, že je niekde poškodená preliezka, smetný kôš alebo oplotenie.