Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
MHK 32 Liptovský Mikuláš, a. s.: zmluva je podpísaná, klub má nového majiteľa

MHK 32 Liptovský Mikuláš, a. s.: zmluva je podpísaná, klub má nového majiteľa

  22.05.2023   |   Tlačové správy

Novým majiteľom doteraz stopercentne mestského hokejového klubu MHK32 Liptovský Mikuláš, a. s., je spoločnosť R-STAV SK s. r. o. Zmluvu o prevode akcií dnes za mesto podpísali primátor Ján Blcháč a za víťaza verejnej obchodnej súťaže zástupca spoločnosti Robert Ľupták.
R-STAV SK s. r. o. zvíťazila vo verejnej obchodnej súťaži, v ktorej ponúkla za klubové akcie 151 200 eur.
 
Ján Blcháč, primátor mesta Liptovský Mikuláš:
"Náš hokejový klub bol jediným v extralige, ktorý vlastnilo mesto. Všetky ostatné kluby sú už súkromné. V minulom roku sme oslávili 90. výročie organizovaného ľadového hokeja v Liptovskom Mikuláši a klubu chceme do budúcnosti dopriať väčšie možnosti pre rozvoj. Mesto bude mikulášsky hokej aj naďalej podporovať, avšak nižšou dotáciou ako doteraz a všetky manažérske a organizačné otázky už bude riešiť nový majiteľ."
 
Robert Ľupták, R-STAV SK s. r. o.:
"Toto mesto si to zaslúži, aby tu ten hokej bol a aby napredoval. V klube bude pôsobiť tréner Juraj Faith a na pozíciu generálneho manažéra a asistenta trénera nastúpi Tibor Višňovský. Prvý hráč, s ktorým už v najbližších dňoch podpíšem zmluvu, je Mikulášan a srdciar Jakub Sukeľ. Hráči, ktorí budú chcieť v klube ostať, majú dvere otvorené. Je tu kopec hráčov z Liptovského Mikuláša, ktorí mali výborné sezóny."
 
Nový majiteľ sa v kúpnej zmluve zaviazal, že nepredá licenciu klubu a súčasne ju zachová v meste Liptovský Mikuláš. Zároveň je povinný mestu predkladať rozpočet na financovanie klubu vždy pre nasledujúce dve sezóny. V prípade nedodržania tejto povinnosti má mesto právo odkúpiť klub späť za rovnakú cenu, za akú ho predal.