Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Dobrá správa pre cyklistov: máme stavebné povolenie na ďalší úsek cyklochodníka

Dobrá správa pre cyklistov: máme stavebné povolenie na ďalší úsek cyklochodníka

  10.08.2022   |   Tlačové správy

Len prednedávnom sme slávnostne otvorili ďalšiu etapu mestskej cyklotrasy, ktorá spojila mesto s Liptovskou Ondrašovou. Cyklochodník čoskoro rozšírime aj na opačnom konci. Radniční získali stavebné povolenie na 640 metrov dlhý úsek od Smrečianky k mostu do Závažnej Poruby. Stavať by mohli začať už v budúcom roku.

Papierovo náročný úsek
Príprava tohto úseku bola náročná, spočívala v majetkovoprávnom usporiadaní pozemkov, vypracovaní geometrického plánu, projektovej dokumentácie a stavebného povolenia. „Najdôležitejšie bolo práve vysporiadanie, kedy mesto muselo osloviť s ponukou na odkúpenie vyše 60 fyzických osôb ako vlastníkov pozemkov a ďalšie právnické osoby,“ poznamenala vedúca právneho oddelenia Miroslava Javornická.
Pripravujeme sa na výzvu
Projekt podľa šéfa liptovskomikulášskej radnica ráta s premostením riečky Smrečianky a pokračovaním po hrádzi Váhu. "Zapojíme sa do výzvy Cyklo-2022, kde požiadame o financie z Plánu obnovy. Po doručení žiadosti budeme čakať na schválenie finančných prostriedkov. Ak budeme úspešní, realizácia sa uskutoční už v budúcom roku,“ vysvetlil primátor Ján Blcháč.