Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Mikulášske leto 2022: august nás poteší

Mikulášske leto 2022: august nás poteší

  26.07.2022   |   Tlačové správy

V programe augustového Mikulášskeho leta stavili ľudia z vedenia nášho mesta spolu s rôznymi organizáciami na rozmanitosť, ktorá osloví každého fanúšika letnej zábavy a oddychu. Nosnými podujatiami budú od polovice prázdnin očakávané, no neokukané akcie, ale aj nové podujatie.
 
Hokejový galavečer
Prvý augustový piatok vyvrcholia oslavy 90. výročia organizovaného hokeja v Liptovskom Mikuláši. V spolupráci s mestským hokejovým klubom MHK32 pripravilo mesto slávnostný galavečer, počas ktorého sa nielen zabavíte. Na dosky, ktoré znamenajú svet, sa postavia 5. augusta hokejové osobnosti a vy sa stanete svedkami oceňovania desiatok hráčov, funkcionárov, trénerov a ďalších činovníkov, ktorí sa zaslúžili o budovanie hokejovej tradície a jeho udržanie v našom meste. Moderátorskú taktovku galavečera prevezme známy športový komentátor Ľuboš Hlavena, v programe
účinkujú Ondrej Kandráč, Noro Grofčík či Phantoms crew.
 
V noci ožijeme
Pod rúškom tmy ožije mesto vďaka podujatiu Street music night 12. augusta, tentokrát sa zapojilo deväť barov a prevádzok. Pre klientov pripravili hudobný či August vás naláka na nočnú zábavu a pohodu
kultúrny program, objednali obľúbených DJ-ov, niektorí majitelia dokonca postavia pódiá a vytiahnu interiér pred svoje podniky. Radnica na tento večer zabezpečila program na hlavnom pódiu pred župným domom, žiť sa bude skupinami Cimbal Brothers, Wasabi Cirkus, predstavia sa Freeze aj DJ Peter Rak.
 
Pohodička, pohoda
Rodiny s deťmi už tradične v lete očakávajú Mikulášsku pohodu, ktorá je nabitá programom pre všetky vekové kategórie.
Pri urbárskom dome v Ploštíne sa 20. augusta predvedú obľúbení silní muži, ktorí potiahnu kamión, svaly využijú na váľanie obrovského kolesa či dvíhanie závaží, na ktoré bežný smrteľník ani nepomyslí. Preteky doplní kultúrny program, mladšiu generáciu zabavia detské atrakcie a súčasťou pohody bude aj klasika - jedlo a pitie.
 
Patrí sa aj spomínať
Záver augusta bude patriť dôstojnosti a prejavom spomienok na minulosť, tento program je obľubovaný predovšetkým staršou generáciou. Oslavy Slovenského národného povstania si naši starkí a rodičia radi pripomenú v piatok 26. augusta. Starší ľudia vítajú klasiku a tradíciu, 78. výročie SNP preto uvedie promenádny koncert Mestského dychového orchestra. Súčasťou bude každoročný slávnostný pietny akt na centrálnom námestí a následne na Háji. S úctou si na povstaleckú minulosť spomenieme aj v jednotlivých mestských častiach.
 
Stredy patria plátnu
Letné kino je už stabilnou súčasťou Mikulášskeho leta a vyznávači kvalitnej kinematografie ho obľúbujú aj vďaka atraktívnemu prostrediu záhrady Múzea Janka Kráľa. Každú stredu na vás pod holým nebom čakajú filmové skvosty, tie augustové ponesú titulky Izba, Okupácia, Parazit, Zažiť to znovu a Odnikiaľ. Predstavenia sa začínajú vždy o 21. hodine, teplo sa oblečte.
 
Leto do septembra
Ak ste si stále nevybrali to pravé orechové, prázdninový polčas osvieži vystúpenie kapiel Mariett, Flasho či Love 4 Money. Športovci sa môžu tešiť na cykloturistický maratón Po stopách Martina Rázusa a na výber sú aj divadelné predstavenia a posedenia pri gramofóne. A nezabudnite, začiatok septembra bude patriť tradičnej oslave zemiakov – Švábkafestu.