Prvou tohtoročnou Mikulášankou je Mia Sermek
14.01.2022 | Tlačové správy
Prvým dieťatkom roku 2022, ktoré je v matrike zapísané ako obyvateľ mesta Liptovský Mikuláš, je dievčatko Mia Sermek. Mikulášanka sa narodila v Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu 8. januára 2022 päť minút po polnoci s peknými mierami 4,5 kg a 55 cm. Dnes šťastnú rodinku na radnici privítal primátor Ján Blcháč, ktorý dieťatku zaželal predovšetkým zdravie a veľa radosti zo života.
Prvé dieťa roku 2022 sa narodilo v Liptovskej nemocnici s poliklinikou už v noci 1. januára. Chlapček Peter Šimún však nebol z Liptovského Mikuláša.
V uplynulom roku sa v našom meste narodilo 596 detí. Chlapcov bolo o päť viac, ako dievčat. Svojim synom dávali rodičia najčastejšie mená Jakub, Timotej a Richard, dievčatá pomenovali napríklad Natália, Karolína a Nina. Rodili sa aj dvojičky, z piatich párov boli až štyri páry chlapcov a jeden pár dvojičiek tvorili chlapček a dievčatko.