Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Spolupráca Liptovského Mikuláša s Ružomberkom prinesie do regiónu 24 miliónov eur

Spolupráca Liptovského Mikuláša s Ružomberkom prinesie do regiónu 24 miliónov eur

  23.11.2021   |   Tlačové správy

Spolupráca Liptovského Mikuláša a mesta Ružomberka by mala do regiónu priniesť 24 miliónov eur z eurofondov. Svojimi podpismi pod dohodu na vypracovanie stratégie na to vytvorili predpoklad primátori Igor Čombor a Ján Blcháč. 

Vypracovanie Integrovanej územnej stratégie pre územie udržateľného mestského rozvoja oprávňuje čerpanie eurofondov na aktivity a projekty, ktoré v nej budú definované v rámci územia mestského rozvoja. „Medzi prioritné projekty, ktoré budú financované z dotačných prostriedkov sme zaradili podporu zhodnocovania odpadov, znižovanie energetickej náročnosti budov, komunitný rozvoj, dopravnú infraštruktúru s dôrazom na cyklodopravu, športovú infraštruktúru, organizáciu kultúrnych a hudobných podujatí, budovanie náučných chodníkov či riešenie sociálneho vylúčenia cez dostupné bývanie,“ vymenoval Ján Blcháč. 
V programovacom období 2021-2027 je pre vytýčené územie rozvoja vyčlenená čiastka takmer 24 miliónov eur. Okrem oboch miest je do územia začlenených aj 16 priľahlých obcí a niektoré subjekty z oblasti regionálneho rozvoja, školstva a cestovného ruchu.