Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Služby Informačného centra v lete využívali najmä Slováci

Služby Informačného centra v lete využívali najmä Slováci

  07.10.2021   |   Tlačové správy

Počas tohtoročnej letnej sezóny navštívilo Informačné centrum celkom 13-tisíc klientov, čo je približne rovnaký počet, ako vlani. Ako informovala riaditeľka centra Jana Piatková, v júli tvorili 80 percent návštevníkov Slováci, chýbali poľskí a českí turisti. V auguste už pribudli Česi, Poliaci a zaskočilo vyššie množstvo návštevníkov z Nemecka.

„Na letnú turistickú sezónu sme boli pripravení s plnou ponukou produktov a služieb, ako po minulé roky. Prevádzka fungovala v bežnom režime za platných opatrení,“ uviedla Piatková. Od polovice marca fungovalo Informačné centrum navyše ako call centrum pre otázky spojené s aktuálnymi nariadeniami ohľadom ochorenia koronavírusu. 
Domáci aj zahraniční turisti tu našli pomoc pri vybavovaní viacerých tlačív alebo formalít pri vycestovaní do zahraničia. „V tomto období sme mali v priemere 20 telefonických alebo osobných požiadaviek denne. Či už ohľadom aktuálnych nariadení, prevádzky mobilných odberných miest alebo riešení konkrétnych situácií pri rôznych zahraničných cestách. Zvýšený záujem a nárast o približne 150 percent sme zaznamenali po zrušení pôvodných mobilných odberových miest a následne vytvorených nových,“ dodala riaditeľka Informačného centra.
O aktualitách v tejto oblasti informovali zamestnanci prostredníctvom web stránky a sociálnych sietí.
Informačné centrum na FB: 
https://www.facebook.com/mikulas.travel