Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Pamätné medaile od rezortu obrany prevzali veteráni aj členovia SZPB

Pamätné medaile od rezortu obrany prevzali veteráni aj členovia SZPB

  05.10.2021   |   Tlačové správy

Zástupcovia rezortu obrany dnes na mestskom úrade odovzdali veteránom a členom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov pamätné medaile k 75. výročiu Slovenského národného povstania a ukončenia druhej svetovej vojny.

Pamätnú medailu udelil rezort veteránom Pavlovi Chrapčiakovi, Gizele Matulovej, in memoriam Jánovi Jurčovi a Arturovi Skaviniakovi. Medailu si odniesli aj funkcionári SZPB Dušan Migaľa, Miroslav Mrázik a Oldřich Vaněk. 
„Mrzí ma len, že sa dnešného dňa už nedožili moji spolubojovníci, ako Janko Iľanovský,“ spomenul si priamy účastník Pavol Chrapčiak na kamaráta v boji, ktorý nás v septembri navždy opustil vo veku 99 rokov.
Protifašistický odboj  patrí k ťažiskovým koreňom našej vojenskej a národnej histórie. Životné postoje a činy ľudí, ktorí nám počas vojny vybojovali slobodu, sú pre nás ostatných hodné úcty, obdivu a uznania,“ ocenila riaditeľka odboru sociálnej politiky sekcie ľudských zdrojov MO SR Ľubica Fúsková.
Ministerstvo obrany SR malo veteránov oceniť v minulom roku na oslavách SNP na Háji Nicovô, z dôvodu pandémie však bolo odovzdávanie medailí odložené.