Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
‼Rekonštrukcii bývalej Hypernovy bránia samotní poslanci

‼Rekonštrukcii bývalej Hypernovy bránia samotní poslanci

  09.09.2021   |   Tlačové správy

Rekonštrukcii bývalého objektu Hypernovy na nákupné centrum OBI stojí v ceste časť samotných mestských poslancov, ktorí majú v zastupiteľstve väčšinu (Nový Mikuláš – SaS, OĽANO, KDH, Nova, Šanca a Skutočne nezávislí poslanci). Dnes totiž vylúčili z rokovania predaj dvoch mestských pozemkov, ktoré sú potrebné pre plánovanú obnovu chátrajúceho objektu. Pozemky mala odkúpiť spoločnosť Liptovský Mikuláš Property Development, ktorá má úmysel chátrajúcu budovu na vstupe mesta zmeniť na obchodné centrum s bytmi.
 
Investor plánoval rekonštrukciu začať už tento rok. Vylúčením odpredaja pozemkov z rokovania však zabrzdila časť poslancov ďalší posun k začatiu rekonštrukcie. „Vysporiadania pozemkov sú podkladom pre ďalšie stavebné konania. Po tomto mestskom zastupiteľstve malo dôjsť k podpísaniu zmlúv, aby mohol investor pokračovať v ďalších krokoch v rámci stavebného konania a k odštartovaniu výstavby, teraz bude musieť čakať do decembra, či toto vysporiadanie pozemkov poslanci vôbec schvália alebo ho znovu vyradia z rokovania,“ povedala vedúca majetkovo-právneho odboru mesta Renáta Todáková.
 
‼Vylúčiť predaja pozemkov potrebných pre obnovu objektu navrhol na rokovaní poslanec Jaroslav Čefo (Skutočne nezávislí poslanci) a podporili ho v tom všetci prítomní poslanci z klubu SNP a klubu Nový Mikuláš. Ako dôvod uviedol, že predaj pozemkov nebol prerokovaný v komisii, tá však práve na jeho podnet bola odrečená. 
 
 
Investor plánuje rekonštrukciu rozdeliť do dvoch etáp. V  prvej chce zmodernizovať existujúci objekt a  fasády, v ďalších obnoviť nadzemné podlažia a rozšíriť ich o bývanie, vytvoriť park a podzemnú parkovaciu garáž. Na jej streche chce zriadiť pobytový a oddychový parčík. Aby bolo možné zrealizovať plánovanú modernizáciu a rozšírenie objektu, muselo dôjsť k schváleniu zmien a doplnkov číslo 3 Územného plánu Centrálnej mestskej zóny. Poslanci ich odklepli na júnovom rokovaní mestského zastupiteľstva.