Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Novinka: na Podbrezinách realizujeme prvé maľované detské ihrisko

Novinka: na Podbrezinách realizujeme prvé maľované detské ihrisko

  03.09.2021   |   Tlačové správy

Na Žiarskej ulici na Podbrezinách vzniká prvé maľované detské ihrisko. „Vybrali sme nevyužívanú asfaltovú plochu medzi bytovkami. Je to ideálne miesto, kde by sme projekt maľovaných detských ihrísk chceli spustiť. Verím, že najmä deti si miesto obľúbia na voľnočasové aktivity,“ povedal primátor Ján Blcháč. 

Maľované detské ihrisko sa skladá z obrazcov, ktoré deťom poskytnú priestor na hry, súťaže či rozširovanie hraníc ich poznania. Ihrisko tohto typu poteší malé, ale aj väčšie deti. „V meste máme mnoho detských ihrísk, ale všetky tvoria klasické preliezačky a iné prvky. Na druhej strane máme po meste viacero asfaltových plôch, ktoré sú pozostatok bývalých športovísk, alebo sa ako športoviská stále používajú. Niektoré z týchto málo využívaných plôch chceme využiť na namaľovanie detských ihrísk,“ priblížil zámer Gabriel Lengyel z odboru dopravy mestského úradu. 
Samotné maľovanie realizujú Verejnoprospešné služby. Po pilotnom, budeme takéto ihrisko realizovať aj v iných mestských častiach, dodal Lengyel.