Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Mikulášania trieda kuchynský odpad vzorne, vyzbierali ho už 92 ton

Mikulášania trieda kuchynský odpad vzorne, vyzbierali ho už 92 ton

  31.08.2021   |   Tlačové správy

Od 1. júla zbierame v Liptovskom Mikuláši aj kuchynský odpad z domácností. Mikulášania si na zber zvykli, za dva mesiace vytriedili celkom 92 ton. Výrazne sa zlepšila aj čistota odpadu, plasty či sklo sa už v hnedých nádobách vyskytujú len minimálne.


Triedenie obyvateľom uľahčili štartovacie balíčky pozostávajúce z perforovaného košíka a biologicky rozložiteľných vreciek, radnica ich domácnostiam rozdávala zadarmo. Obyvatelia, ktorí štartovací balíček zatiaľ nemajú, si ho môžu ešte stále prevziať na zbernom dvore na Podtatranského alebo Okoličianskej ulici (počas prevádzkových hodín: pon – sob 7.30 – 18.00 h). 

Mikulášania tiež majú možnosť zakúpiť si za zvýhodnenú cenu biologicky rozložiteľné vrecká na vrátnici VPS na Družstevnej ulici. Kuchynský bioodpad sa do hnedých nádob nesmie vyhadzovať v mikroténových vrecúškach. Patria do nich výlučne zvyšky z kuchyne. Ak do nádob vyhodíte niečo, čo do nich nepatrí, ďalší proces spracovania bude neúčinný.

So svojimi požiadavkami či pripomienkami, ktoré sa týkajú triedenia a zberu kuchynského odpadu sa na nás môžete aj naďalej obracať prostredníctvom emailu, vaše návrhy na zlepšenia čakáme na adrese kuchynskyodpad@mikulas.sk.