Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Peťa Vlhová prišla na radnicu ukázať veľký krištáľový glóbus

Peťa Vlhová prišla na radnicu ukázať veľký krištáľový glóbus

  25.03.2021   |   Tlačové správy

V nedeľu popoludní vo švajčiarskom Lenzerheide znela slovenská hymna. Krátko predtým prvý raz v histórii putoval do rúk Slovenky veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári alpských lyžiarok. Nad hlavu ho zdvihla liptovskomikulášska rodáčka Petra Vlhová, ktorá sa pričinila o najväčší úspech slovenského lyžovania.
Od tohto jedinečného okamihu prešlo len niekoľko dní a Petra sa objavila na mestskom úrade, kde ju s úctou a dojatím privítali najvyšší predstavitelia mesta. Ocenili talent, ale aj roky driny a odriekania mladej mikulášskej rodáčky, ktorá robí nášmu mestu vynikajúce meno vo svete. Primátor Ján Blcháč navrhol udeliť Petre Čestné občianstvo mesta, ku glóbusu jej do rúk vložil pamätnú medailu mesta a ku kvetinovej parte pridal vyšívanú košieľku.
Radi by sme Peťu privítali aj za účasti širokej verejnosti na mikulášskom námestí rovnako, ako v roku 2019, žiaľ, pandemická situácia to nedovoľuje. Primátor však prisľúbil po zrušení opatrení sprostredkovanie stretnutia Peti s verejnosťou na niektorom z mikulášskych podujatí.