Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   SO SPRIEVODCOM

SO SPRIEVODCOM


Kto už len lepšie pozná mesto ako lokálny turistický sprievodca?

Vyberte sa s ním prehliadkovou trasou PRÍBEH MESTA a prevedie vás uličkami historického centra k top turistickým atraktivitám. Popri tom vám rozpovie zaujímavosti z histórie aj súčasnosti či života významných osobností. Alebo uprednostníte prehliadkovú trasu IVAN STODOLA – LEKÁR A DRAMATIK? Je venovaná známemu mikulášskemu rodákovi pri príležitosti 135. výročia jeho narodenia.
Pre školy je ideálna špeciálna prehliadková trasa MESTO V UČEBNICIACH. Žiakom predstaví osobnosti, udalosti a miesta, ktoré sa zapísali do slovenských dejín. 
Prehliadkové trasy začínajú v Informačnom centre, kde je potrebné objednať si služby turistického sprievodcu vopred.
 
Srdečne vás pozývame aj na pravidelné LETNÉ PONDELKOVÉ prehliadky Premeny mesta v čase, ktoré sa v júli a auguste začínajú každý v pondelok o 10.00 pri Kostole sv. Mikuláša na hlavnom námestí v historickom centre. Čaká vás 60 minút príjemného rozprávania o tom, kto a čo formovalo mesto do dnešnej podoby. 

Príbeh mesta

S turistickým sprievodcom za najväčšími atraktivitami, zaujímavosťami z histórie, súčasnosti a života význačných osobností. Spojená s fotografovaním pôsobivých dominánt i detailov historického centra.


Mesto v učebniciach

Špeciálna trasa pre žiakov na miesta, kde sa narodili a pôsobili velikáni slovenskej histórie, ktorí stáli za udalosťami, čo zasiahli do dejín slovenského národa a dostali sa na stránky učebníc.


Ivan Stodola – lekár a dramatik

Trasa venovaná významnému mikulášskemu rodákovi pri príležitosti jeho 135. výročia narodenia. Je súčasťou podujatí Rok Ivana Stodolu.