Keď sa vydáte západne od Liptovského Mikuláša, čakajú vás ďalšie zaujímavosti regiónu Liptov. Dva aquaparky –
Vodný park Bešenová vzdialený 17 km a
Aquavital Park Lúčky 22 km od Liptovského Mikuláša. V oboch si môžete dopriať relax v termálnych vodách. Na svoje si v tejto oblasti prídu aj nadšenci histórie, kde k najväčším lákadlám patrí podhorská osada
Vlkolínec zapísaná do zoznamu UNESCO nachádzajúca sa 34 km od Liptovského Mikuláša a
hrad Likava nad obcou Likavka 30 km. Rovnako zaujímavé je samotné mesto Ružomberok. Jeho charakteristickou siluetou je Kostol sv. Ondreja, historická budova radnice a schodištia spájajúce ústredné Námestie A. Hlinku so zvyšnými časťami centra mesta. Všetky tieto turisticky vyhľadávané miesta zachytáva turistická mapa Veľká Fatra,
mapa Liptov aj
turistický sprievodca Liptov. Mapy aj turistického sprievodcu si môžete kúpiť v
e-shope alebo kancelárii
Informačného centra mesta Liptovský Mikuláš.
Je vybudovaný na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré z hĺbky 1987 metrov vyvierajú na povrch s teplotou 60,5°C. Blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, aj psychiku človeka. Je vyhľadávaný návštevníkmi všetkých vekových kategórií. Starší uprednostňujú najmä oddych v bazénoch s geotermálnou vodou, mladších lákajú mnohé vodné atrakcie či bazén s vlnobitím. Celoročne je v prevádzke deväť vnútorných a vonkajších bazénov s termálnou a čírou vodou, a sedem toboganov, ku ktorým v lete pribúda ďalších deväť bazénov a osem toboganov.
Objavte dokonalú harmóniu relaxu a oddychu vo wellness centre Harmónia & SPA v Bešeňovej. Holisticky zameraný wellness dôrazom na starostlivosť tela, duše a mysle je zdrojom novej energie pre každého. Vychutnajte si pokojné chvíle v príjemnom prostredí a načerpajte novú energiu. Zažili ste už saunový rituál? V Bešeňovej máte možnosť sa zúčastniť saunových rituálov každý deň počas ktorých zažijete saunovú show, aromaterapiu, muzikoterapiu alebo peeling. Každá jedna procedúra pozitívne vplýva na zdravie človeka. Omladzuje pokožku, pomáha proti chorobám, prekrvuje telo a pozitívne vplýva na dýchacie ústrojenstvo. Pre skutočných milovníkov saunovania organizujeme raz až dvakrát do mesiaca
Noc saunových rituálov s bohatým programom, otvorenou oddychovou zónou Átrium a vnútornými bazénmi. Saunamasteri v Bešeňovej sú profesionálmi vo svojej profesii. Každý jeden sa špecializuje na iný druh saunového rituálu. Za ich kvalitu hovorí aj ich každoročná účasť v popredných saunových súťažiach na Slovensku či v Česku.
Ak nepôjdete autom, je potrebné ísť vlakom do obce Liptovská Teplá a odtiaľ 2,2 km pešo (približne 30 minút) k Vodnému parku Bešeňová.
Vodný park Bešeňová, Bešeňová 136, 036 06 Bešeňová
Tel.: +421 44 430 77 00-8
Otváracie hodiny Cenník
Vzdialenosť Liptovský Mikuláš » Vodný park Bešeňová 17 km
LETNÉ KONCERTY 2023: 22.7. Igor Kmeťo ml., 5.8. Gladiátor a 26.8. Emma Drobná
2. AQUA - VITAL PARK & KÚPELE LÚČKY
Nachádza sa v nádhernom horskom prostredí Chočských vrchov. Celoročne tu môžete využiť vonkajší rekreačný bazén s množstvom vodných atrakcií, vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 až 38 °C, vnútorný minerálny bazén, taktiež Vitálny svet s rôznymi druhmi sáun, wellness so soľnou jaskyňou aj liečebné procedúry.
Pod vrchom Sidorovo je schúlená rozprávková dedina s pestrofarebnými drevenými domčekmi, murovaným kostolom, zrubovou zvonicou, studňou, zurčiacim potôčikom, voňavými lúkami a lesmi. Osada je stále obývaná, no prehliadnuť si môžete Roľnícky dom a dvor s expozíciou tradičného bývania a života vo Vlkolínci, Kostol Navštívenia Panny Márie, Dom UNESCO, kolibu s tradičným vybavením či Galériu ľudového umenia. Vlkolínec je vzdialený od Ružomberka 11 kilometrov. Pokiaľ sem nepôjdete autom, môžete sa do mestskej časti Biely Potok presunúť z Ružomberka autobusom a potom pešo pokračovať Trlenskou dolinou približne 50 minút.
Hoci sa do dnešných dní zachoval len ako zrúcanina, patrí medzi najvyššie hrady na Slovensku. Kráľovský hrad, ktorý kedysi strážil významnú obchodnú cestu, vybudoval zvolenský župan Donč ešte pred rokom 1341. V 14. až 17. storočí prekonal niekoľko obliehaní, až ho v roku 1707 prikázal František II. Rákoczi zbúrať. Hrad bol sídlom hradného panstva, ktoré spravovalo mestečká a dediny dolného a veľkej časti stredného Liptova. Dnes sú pre návštevníkov sú prístupné dve nádvoria dolného hradu a Huniadyho veža, kde sa nachádza expozícia dejín hradu.
Do obce Likavka sa dostanete autom alebo autobusom (zastávka Likavka, hrad) a od Koliby Likava sa vydáte po červenej turistickej značke na hrad Likava, kam prídete za asi 20 minút.