Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   Región   /   REGIÓN LIPTOV   /   Aquaparky

Aquaparky

Na výdatných prameňoch termálnych vôd vyrástli liptovské aquaparky. V Liptovskom Mikuláši nájdete Tatralandiu a Vodný park Bešeňová len 17 km od Liptovského Mikuláša. Oba sú skvelou kombináciou vodnej zábavy a relaxu. Komornejšiu atmosféru môžete zažiť v Aqua-Vital Park & Kúpele Lúčky, ktorý sa nachádza uprostred hôr. Ponuku dopĺňa letné termálne kúpalisko a krytý bazén Hotela Sorea Máj v Jánskej doline. 


1. AQUAPARK TATRALANDIA

Navštívte skvelý areál vodnej zábavy s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise, možnosťou surfovania na divokých vlnách Surf Waves Tatralandia, Wellness Centrom, Keltským saunovým svetom a štýlovým ubytovaním v Holiday Village Tatralandia. Zabávajte sa a oddychujte v slaných, termálnych aj čírych vodách 14 bazénov v lete a celoročne v 10 bazénoch. Užite si adrenalínovú jazdu na 28 toboganoch a šmýkačkách, z ktorých 6 je v prevádzke počas celého roka. Objavte aj tropický raj Tropical Paradise so 4 bazénmi so slanou a čírou vodou s masážnymi lavicami, vodným hríbom a vodnými tryskami. Atmosféru trópov dotvárajú vysoké palmy, pirátska plachetnica a vďaka špeciálnej strešnej fólii vás tu opáli v zime aj v lete. Vyskúšajte tiež surfovanie ako na divokých vlnách oceánu na 4 dráhach Surf Waves Tatralandia. Pestrú ponuku masáží, kúpeľov a zábalov si doprajte vo Wellness centre a v Keltskom saunovom svete na vás čaká 21 parných, vodných a masážnych sáun a kúpeľov. 
 
  
  
Aquapark Tatralandia, Ráztocká 21, 031 05 Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 915 834 644
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png

Vzdialenosť Liptovský Mikuláš » Tatralandia 4 km

2. Vodný park Bešeňová

Obec Bešeňová sa stala známou vďaka termálnemu kúpalisku. Je vybudované na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov (vrt bol vykonaný v roku 1987). Voda sa na povrch dostáva o teplote 62°C. 
Pre návštevníkov je pripravených osem bazénov s geotermálnou vodou, päť vonkajších nerezových bazénov s priezračnou vodou a tri vnútorné bazény, 7 letných a 5 celoročných tobogánov, 3-dráhová šmýkačky, aquabar Cosmopolitan, talianska reštaurácia Giovanni, relaxačná zóna Átrium, Hotel Galeria Thermal 4* a ďalšie vodné atrakcie nielen pre deti. Celoročná prevádzka termálneho kúpaliska v Bešeňovej umožňuje návštevníkom vybrať si čas návštevy podľa vlastného želania. Je to areál zdravia a oddychu, ktorý patrí v súčasnosti medzi najvyhľadávanejšie strediská cestovného ruchu na Slovensku. Nádherná príroda v okolí, celoročne ponúka širokú škálu výberu prechádzok alebo náročných horských túr podľa požiadaviek návštevníkov. Termálna voda má blahodarné účinky na ľudský organizmus, predovšetkým na pohybové a urologické ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky. Priaznivo pôsobí na dýchacie ústrojenstvo, najmä na jeseň, v zime a na jar, termálnu vodu odporúčame ľuďom vystaveným stresom. Regenerácii pomáhajú relaxačné masáže, možnosť zahrať si plážový volejbal, zábava na tobogáne a pod. Počas zimných mesiacov je atraktívne večerné kúpanie. Tí otužilejší sa môžu "okúpať" aj v snehu.
 
  
  
Vodný park Bešeňová, Bešeňová 136, 036 06  Bešeňová
Tel.: +421 44 430 77 00-8
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/youtube.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Otváracie hodiny    Cenník

Vzdialenosť Liptovský Mikuláš » Vodný park Bešeňová 17 km

3. Termal Raj Liptovský Ján

Termálna voda vo vonkajších bazénoch kúpaliska a vnútorných bazénoch Hotela Sorea Máj pochádza z termálneho prameňa Rudolf. Teplota vody má 26 až 29 °C, je mineralizovaná a kyslá, podľa obsahu plynov je silno uhličitá a stredne sírovodíková. Voda má priaznivé účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo (reuma, kĺby), kožné problémy (ekzémy, alergie). Pravidelný pobyt vo vode navodzuje prirodzený oddych tela a podporuje dobrý spánok.
V areáli termálneho kúpaliska sa nachádza: plavecký bazén, detský bazén, relaxačný – kľudový bazén a bazén s fontánkou. Návštevníci kúpaliska môžu využiť animačné aktivity (detské tvorivé dielne, maľovanie na tvár, súťažné kvízy, hry vo vode aj na zemi a iné), športové aktivity (plážový volejbal, petang, tenis), nachádza sa tu trampolína, tenisový kurt, detské preliezky.
V Hoteli Sorea Máj sa nachádza krytý bazén s liečivou termálnou vodou a relaxačné centrum (vírivá vaňa, relaxačný kúpeľ, fitness, sauna, masáže).
 
  
  
Termal Raj Liptovský Ján, 032 03 Liptovský Ján
Tel.: +421 44 520 81 00
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Termálny krytý bazén - Hotel Sorea Máj 
Otváracie hodiny     Cenník 
Letné termálne kúpalisko Termal Raj
IBA v letných mesiacoch Po - Ne: 9.00 - 19.00
Cenník 
 Zľavy s Liptov region card
Vzdialenosť Liptovský Mikuláš » Termal Raj Liptovský Ján 10 km  

4. AQUA - VITAL PARK & KÚPELE LÚČKY 

V prírodnom prostredí KÚPEĽOV LÚČKY na Vás čaká celoročne otvorený AQUA – VITAL PARK, ktorého súčasťou je vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 – 33 °C s rozličnými atrakciami (vzduchové sedadlá, protiprúd, masážne trysky, vzduchové lehátka, vodná čaša, chŕliče vody, podhladinové osvetlenie). Priamo s ním je spojený aj vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 °C. K dispozícii je aj delený vnútorný liečivý minerálny bazén s teplotou vody 33 °C a 35 °C. Pre tých, ktorí obľubujú čaro saunovania je určený vitálny (saunový) svet, kde sa nachádzajú: fínska sauna, mentolová sauna, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium, turbo sprcha, sprcha – dážď. Vo vitálnom svete sa využívajú éterické oleje – silice, zmesi prchavých látok, ktoré sa získavajú z rastlín. Tieto látky sú nositeľmi vône a majú liečivé účinky, pre ktoré ich ľudia s obľubou využívajú od nepamäti.
K dispozícii majú aj vonkajší vitálny svet, kde môžu klienti využiť fínsku saunu, ochladzovací bazén a jacuzzi pod holým nebom. Pre klientov poskytujeme aj nadštandardné procedúry s prírodnou francúzskou kozmetikou GERnétic, ktorých blahodárne účinky ocenia najmä ženy. Prekrásne prírodné prostredie spojené s liečivou minerálnou vodou Vám zaručí skvelý oddych za výborné ceny. Pre klientov, ktorí si chcú užiť relax a pre svoje telo chcú dopriať len to najlepšie poskytujeme rozličné liečebné procedúry v novom modernom BALNEOCENTRE,ktoré si môžu dopredu objednať a priamo v krásnych priestoroch vychutnať. Absolvovanie liečebných procedúr prispieva k zlepšeniu kondície a zdravotného stavu. Kvalifikovaní pracovníci kúpeľov poskytovaním procedúr pomáhajú odstrániť bolesti krížov a krčnej chrbtice, spevniť chrbtové svalstvo, zlepšiť pohyblivosť kĺbov, bojovať proti rednutiu kostí ale aj odstrániť príznaky civilizačných chorôb. Zo širokej ponuky procedúr si klienti môžu vybrať rozličné druhy masáží, kúpeľov v liečivej minerálnej vode ale aj ďalších procedúr. Procedúry je potrebné vopred telefonicky objednať. Rozmaznajte svoje telo masážami, minerálnymi kúpeľmi alebo procedúrami so špičkovou francúzskou kozmetikou GERnétic.

  
  

AQUA-VITAL Park & Kúpele Lúčky, Lúčky 530, 034 82  Lúčky
Tel.: +421 44 437 55 66
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/youtube.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Otváracie hodiny    Cenník
 Zľavy s Liptov region card

Vzdialenosť Liptovský Mikuláš » Lúčky 22 km