Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník

Návštevník

V Liptovskom Mikuláši je rozhodne čo vidieť a zažiť! Lákadlom je jeho historické centrum s 12 NAJ atraktivitami, pestrý program pre rodiny s deťmi Dobrodružstvá s Mikulášom, prehliadky mesta s turistickým sprievodcom, atraktívne podujatia, dokonalý relax v aquaparku Tatralandia aj nenáročná turistika náučnými chodníkmi Lesoparku Háj-Nicovô, ktorý patrí k najkrajším vyhliadkovým bodom Liptova.  Zároveň je Liptovský Mikuláš so svojou ideálnou polohou v srdci regiónu blízko k všetkým jeho atraktivitám - k liptovským aquaparkom, k pamiatkam ľudovej architektúry, známym jaskyniam či  vodnej nádrži Liptovská Mara. Z juhu mesto obklopujú vrcholy Národného parku Nízke Tatry, zo severu Západné Tatry patriace do Tatranského národného parku a Chočské vrchy. Tieto pohoria s množstvom značených turistických trás patria k tým najkrajším na Slovensku. 
Prehľad o všetkých turistických možnostiach, propagačné materiály a suveníry získate v INFORMAČNOM CENTRE mesta Liptovský Mikuláš.   

AKTUÁLNE COVID OPATRENIA

Na základe nariadenia vlády je INFORMAČNÉ CENTRUM mesta dočasne ZATVORENÉ. Informácie poskytujeme telefonicky, alebo e-mailom v čase Po - So: 9.00-17.00.

Do 2. februára 2021 platí prísny zákaz vychádzania. Na základe tohto rozhodnutia sú lyžiarske strediská, ubytovacie zariadenia a turistické atraktivity na Liptove uzavreté. Rovnako je pozastavená prevádzka SKI & AQUA BUS–ov.

TURISTICKÉ ATRAKTIVITY LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠA VŠAK MȎŽETE ZAŽIŤ V ONLINE PRIESTORE:

Liptovská galéria P.M.Bohúňa: 
Matúš Maťátko - výstava Biela-modrá-červená Epopej: dôležité udalosti dejín Česka a Slovenska na obrazoch

Mikulášska synagóga - s bohatou secesnou výzdobou 
Tatrín a Žiadosti slovenského národa - Štúrovci v Liptovskom Mikuláši
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva - jediné múzeum svojho druhu na Slovensku

VYBERTE SA DO PRÍRODY
Lesopark Háj Nicovô - kultúrno-prírodná oddychová zóna s jedným z najkrajších vyhliadkových bodov Liptova

ANTIGÉNOVÉ ODBERNÉ MIESTA COVID-19 V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI:

Areál Slovenského Červeného kríža, Kuzmányho 15, Po–So: 7.00–16.00 (posledný odber 15.30)
Liptovská nemocnica s Poliklinikou, Palúčanská 25, Po–Pi: 7.00–15.00 (posledný odber 14.40) 
Vojenské zdravotné sklady, Tehelná ul. (Mútnik), Po–Pi: 10.00–18.00 
Bonum Salutem, Demänovská cesta 296 (odstavné parkovisko nad Demänovou), platí rezervačný systém, potrebné sa objednať! Po–Pi: 10.00–18.00