Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník

Návštevník

V Liptovskom Mikuláši je rozhodne čo vidieť a zažiť! Lákadlom je jeho historické centrum s 12 NAJ atraktivitami, pestrý program pre rodiny s deťmi Dobrodružstvá s Mikulášom, prehliadky mesta s turistickým sprievodcom, atraktívne podujatia, dokonalý relax v aquaparku Tatralandia aj nenáročná turistika náučnými chodníkmi Lesoparku Háj-Nicovô, ktorý patrí k najkrajším vyhliadkovým bodom Liptova.  Zároveň je Liptovský Mikuláš so svojou ideálnou polohou v srdci regiónu blízko k všetkým jeho atraktivitám - k liptovským aquaparkom, k pamiatkam ľudovej architektúry, známym jaskyniam či  vodnej nádrži Liptovská Mara. Z juhu mesto obklopujú vrcholy Národného parku Nízke Tatry, zo severu Západné Tatry patriace do Tatranského národného parku a Chočské vrchy. Tieto pohoria s množstvom značených turistických trás patria k tým najkrajším na Slovensku. 
Prehľad o všetkých turistických možnostiach, propagačné materiály a suveníry získate v INFORMAČNOM CENTRE mesta Liptovský Mikuláš.   

Zákaz vychádzania platí do odvolania, najneskôr do konca núdzového stavu, teda uplynutím 28. apríla 2021. Od 19. apríla 2021 platia nové výnimky zo zákazu vychádzania. Liptovský Mikuláš sa aktuálne nachádza v II. stupni varovania. V prípade, že sa potrebujete otestovať, môžete využiť služby odberných antigénových miest. 

V rámci uvoľňovania opatrení sú od 19.4.2021 otvorené vybrané turistické atraktivity mesta Liptovský Mikuláš a regiónu Liptov. Pozrite sa, ktoré z nich už môžete navštíviť.