Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

EKOFOTOGRAFIA

19 November 2021
31 December 2021

EKOFOTOGRAFIA

Sl.múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva     Výstava (Kultúrne podujatia)

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva     Po-Pi: 9:00-17:00 (posl. vstup 16:00); So.-Ne.: 10:00-16:00 (posl. vstup 15:00)


Súťažná výstava umeleckých fotografií s environmentálnou tematikou.

Jeden obraz povie viac ako tisíc slov.
Skutočne dobrý fotograf dokáže vo svete vidieť obrazy, okolo ktorých my nevšímavo chodíme každý deň. Nie všetky sú príjemné na pohľad. Na mnohé z nich sa pozerá ťažko a najradšej by sme na ne ihneď zabudli. Tieto obrazy však nenamaľovala príroda. Vytvorili sme ich my sami z odpadu, dymu a vlastnej bezohľadnosti. 
Skutočne dobrý fotograf nám dokáže svojou prácou nadstaviť zrkadlo, ktoré dokáže povedať viac ako tisíc slov o klimatickej kríze a bezhlavom rúbaní pralesov.
Na 14. ročníku Ekofotografie sa zúčastnilo 44 autorov zo Slovenska, Veľkej Británie a Indonzie. Medzinárodná porota vyberala z 289 zaslaných fotografií. Okrem Hlavnej ceny a ocenených v oboch kategóriách (Krása prírody a Negatívne vplyvy človeka na prírodu a životné prostredie) bola udelená aj Cena verejnosti a ceny Mladý fotograf v juniorskej kategórii pod 18 rokov. Všetky ocenené ale aj ďalšie pozoruhodné fotografie nájdete na výstave, na ktorú Vás srdečne pozývame. 
VÝSTAVA JE PREDAJNÁ

 

Ďaľšie informácie: http://www.smopaj.sk

Vstupné: Dospelí: 1€ Deti: od 4 rokov 1€

Naspäť na podujatia