Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

VOJNA POLICAJTOV

22 Február 2024
28 Február 2024

VOJNA POLICAJTOV

multikino Golden Apple Cinema     Kino (Kultúrne podujatia)

multikino Golden Apple Cinema     19:30     PRIDAŤ DO KALENDÁRA


dráma, akčný, thriller SK - 2024 - 150 minút ⑱ nevhodné a neprístupné pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov N – násilie Z – závislosť X – sex Titulky/dabing: originálna verzia

Inšpirované skutočnými událosťami
“Keď hľadíš do priepasti, aj priepasť hľadí do teba”
Po politickom thrilleri Sviňa, ktorý Rudolf Biermann režíroval spolu s Mariannou Čengel Solčanskou, sa tento filmový tvorca podujal na samostatnú réžiu filmu Vojna policajtov. Scenár od Arpáda Soltésza je však rovnako naliehavý.
Dávid proti Goliášovi asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec, ktorý sa zručne pohybuje na hrane zákona v divokej atmosfére východoslovenského podsvetia začiatkom 90. rokov. V krehkej symbióze tu nažívajú lokálne mafiánskej gangy kryté tajnými dohodami so SIS, podnikatelia a miestna polícia – štedro odmeňovaná za privieranie očí pred zločinmi. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Ako to bude na ďalšej ceste, to uvidia diváci až na veľkom plátne. Hovorí sa ale, že pomsta je najlepšia motivácia, hoci niekedy prehra môže znamenať istú smrť. 


Ďaľšie informácie: http://www.cinemart.sk/filmy/vojna-policajtov/

Vstupné: Dospelí: 7,80€

Odkaz na vstupenky: https://www.gacinema.sk/film/162

Naspäť na podujatia